Til hovedsiden

Søndre krets mesterskap

(tidl. Vestnesmesterskap Bane, felt og 15 m)

Besøk vår hovedorganisasjon

 

 

Se statuttene for stevnene HER!

KLIKK HER FOR Å FINNE RESULTATENE FOR DE ENKELSTE STEVNENE - ÅR FOR ÅR!

PTO = Pokal Til Odel

STO = Skjold Til Odel

 

PTO = Pokal Til Odel PTO = Pokal Til Odel STO = Skjold Til Odel
FELT         BANE           15 m
År Arrangør Vinner 2-5+V55 Resultat   Vinner V65/V73 Res.   Arrangør Vinner 2/3-5 Resultat   Vinner V55 Resultat   Vinner V65/V73 Res.   Arrangør Vinner 3-5 Res.   Vinner V55 Res.   Vinner V65/V73 Res.
                                                     
1979 Vestnes Jon Bjerkevoll 23         Skorgen                                    
1980 Fiksdal ?           Fiksdal                                    
1981 Skorgen Arnfinn Bjermeland 23/17         Fiksdal Alf-Henrik Håker 281                                
1982 Tresfjord Arnfinn Bjermeland 28         Tresfjord Alf-Henrik Håker 218/311                                
1983 Rekdal Leif Bjermeland (PTO) 22         Fiksdal Alf-Henrik Håker 221/309                                
1984 Fiksdal Bjørn Frostad 26         Skorgen Alf-Henrik Håker 221/312                                
1985 Skorgen Alf-Henrik Håker 27/20         Tresfjord Jan Inge Daugstad 313                                
                                                     
1986 ? Rolf Gjelstenli 29/19         Rekdal Jan Inge Daugstad 316                                
1987 Rekdal Bjørn Frostad 26/19         ?                                    
1988 ? Hans Jakop Frostad 33/18         Skorgen (i Tresfjord) Jan Inge Daugstad 320                                
1989 Skorgen Egil Lindset 35/22         ?                                    
1990 Fiksdal Arnfinn Bjermeland 34         Rekdal Alf-Henrik Håker 233/328                                
                                                     
1991 Tresfjord Alf-Henrik Håker 29/15 - 39/15         Rekdal Alf-Henrik Håker 225/322                                
1992 Rekdal Alf-Henrik Håker (PTO) 27/20 - 38/20         Tresfjord Alf-Henrik Håker 235/333                                
1993 Fiksdal Hans Jakop Frostad (?) 27/13         Rekdal Alf-Henrik Håker 234/330                                
1994 Tresfjord Alf-Henrik Håker 27/20 - 39/29         Tresfjord Hans Jakop Frostad /338                                
1995 Rekdal Alf-Henrik Håker 26/16 - 38/16         Tresfjord (arr.: Rekdal) Alf-Henrik Håker 241/339                                
                                                     
1996 Fiksdal Bjørn Frostad 37         Tresfjord Egil Lindset 235/331                                
1997 Tresfjord Alf-Henrik Håker (PTO) 29/23 - 41/23         Rekdal Alf-Henrik Håker 231/325                                
1998 Vestnes Alf-Henrik Håker 27/22 - 35/22         Tresfjord Alf-Henrik Håker (1. vandre-pokal) 231/329                                
1999 Tresfjord Alf-Henrik Håker 29/24 - 40/36         Rekdal Alf-Henrik Håker 226/325   Egil Lindset (ny pokal) 230/326                          
2000 Vestnes Egil Lindset 34/14         Tresfjord Alf-Henrik Håker (PTO) 234/334   Egil Lindset 234/331                          
                                                     
2001 Rekdal Hans Jakop Frostad 27/16 - 39/16         Vestnes Hans Jakop Frostad 224/320   Egil Lindset (PTO) 225/315                          
2002 Tresfjord Erlend Overaa 27/17 - 38/17         Rekdal Erlend Overaa 231/326   Rolf Gjelstenli 236/332                          
2003 Vestnes Øystein Solbakken 26/11 - 37/11         Tresfjord Erlend Overaa 239/336   Rolf Gjelstenli 237/332                          
2004 Rekdal Egil Lindset 24/14 - 35/14         Vestnes Jan Øystein Solbakken 235/331   Egil Lindset  215/310                          
2005 Tresfjord Jan Øystein Solbakken 29/12 - 40/12         Rekdal Jan Øystein Solbakken 234/330   Rolf Gjelstenli (PTO) 233/321                          
                                                     
2006 Vestnes Jo Salthammer 26/12 - 38/12         Tresfjord Jo Salthammer 240/337   Egil Lindset 245/344                          
2007 Rekdal Trygve Nakken 27/12 - 37/12         Vestnes Erlend Overaa (PTO) 235/330   Alf-Henrik Håker 238/334                          
2008 Tresfjord Jo Salthammer 29/17 - 41/23         Rekdal Jan Øystein Solbakken 230/329   Øystein Solbakken 238/337           Jo Salthammer 237   Alf-Henrik Håker 243      
2009 Vestnes Jan Øystein Solbakken 29/17 - 41/17         Tresfjord Jan Øystein Solbakken 244/344   Alf-Henrik Håker 239/339           Jan Ø Solbakken 239   Øystein Solbakken 243      
2010 Rekdal Jo Salthammer (PTO) 29/12 - 41/9         Vestnes Jo Salthammer 238/335   Alf-Henrik Håker (PTO) 241/334           Jo Salthammer 237   Alf-Henrik Håker 245      
2011 Tresfjord Alf-Henrik Håker 29/16 - 41/7   Egil Lindset 29/22 - 41/8   Rekdal Jo Salthammer 239/338   Alf-Henrik Håker 241/335           Jan Ø Solbakken 244   Alf-Henrik Håker (STO) 242      
2012 Vestnes Alf-Henrik Håker 28/17 - 39/5   Egil Lindset 29/18 - 41/7   Tresfjord Jo Salthammer (PTO) 242/340   Øystein Solbakken 243/339         Vestnes Jo Salthammer (STO) 239   Alf-Henrik Håker 246   Leidulf Hjelvik 248
2013 Rekdal Hans Jakop Frostad 29/19 - 39/3   Arne Hanestadhaugen 29/20 - 41/6   Vestnes Jan Øystein Solbakken 235/334   Alf-Henrik Håker 245/345   Egil Lindset 248/347   Vestnes Jan Ø Solbakken 237   Alf-Henrik Håker 242   Arne Hanestadhaugen 246
2014 Vågstranda Jan Øystein Solbakken 30/21 - 41/5   Rolf Gjelstenli 30/21 - 42/10   Tresfjord Kato Sætre 237/334   Øystein Solbakken 242/340   Rolf Gjelstenli 249/349   Vestnes Jo Salthammer 243   Øystein Solbakken 246   Rolf Gjelstenli 243
2015 Rekdal Jan Øystein Solbakken 28/9 - 40/15   Egil Lindset (STO) 30/16 - 42/25   Tresfjord Jan Øystein Solbakken 237/337   Alf-Henrik Håker (PTO) 240/338   Rolf Gjelstenli 247/346   Vestnes Jo Salthammer 245   Alf-Henrik Håker (STO) 243   Rolf Gjelstenli 248
2016 Vågstranda Jo Salthammer 28/19 - 40/7   Rolf Gjelstenli 28/12 - 40/5   Tresfjord Jo Salthammer 242/341   Alf-Henrik Håker 245/343   Rolf Gjelstenli (STO) 243/340   Vestnes Jo Salthammer (STO) 239   Alf-Henrik Håker 246   Rolf Gjelstenli (STO?) 246
2017 Rekdal Øystein Solbakken 26/7 - 38/7   Rolf Gjelstenli 28/18 - 40/8   Tresfjord Jo Salthammer 241/338   Øystein Solbakken 239/339   Egil Lindset 245/344   Vestnes Jo Salthammer 240   Alf-Henrik Håker 244   Rolf Gjelstenli 241
2018 Vågstranda Øystein Solbakken 26/15 - 33/4   Egil Lindset 29/17   Tresfjord Jo Salthammer (STO) 246/346   Øystein Solbakken 241/340   Alf-Henrik Håker 248/348   Vestnes Jo Salthammer 246   Kjetil Kjersheim 244   Rolf Gjelstenli 245
2019 Rekdal Øystein Solbakken (STO) 21/7 - 32/6   Rolf Gjelstenli (STO) 30/20 - 42/4   Tresfjord                   Vestnes                
2020 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                
2021 Rekdal             Tresfjord                   Vestnes                
2022 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                
2023 Rekdal             Tresfjord                   Vestnes                
2024 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                
2025 Rekdal             Tresfjord                   Vestnes                
2026 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                
2027 Rekdal             Tresfjord                   Vestnes                
2028 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                
2029 Rekdal             Tresfjord                   Vestnes                
2030 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                

 

Mer informasjon fra de forskjellige stevnene finner du i Resultatarkivet vårt!

 

Formannsmøtet i Søndre krets har vedtatt at alle mesterskap for Søndre krets i Romsdal skyttersamlag arrangeres slik:

* Tresfjord er arrangør av alle banestevner

* Vestnes alle 15 m-stevner

* Rekdal og Vågstranda skifter på å arrangere alle feltstevner